Loading…

Ndërprerja e dialogut ndez luftëra të reja në Ballkan

  • 11/03/2017 | 11:26

Ndërprerja e dialogut ndez luftëra të reja në Ballkan

Kryetari i Komisionit Parlamentar për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun ka thënë për Radio Televizionin e Serbisë, se një bllokim i mundshëm i dialogut në mes të Beogradit dhe Prishtinës, do të destabilizonte rajonin.


Këtë Drecun e ka thënë duke folur për rezolutën e Kuvendit të Kosovës, e cila i kërkon qeverisë pezullim të dialogut me Beogradin, deri në lirimin e Ramush Haradinajt dhe tërheqjen e fletarrestit ndërkombëtar të lëshuar ndaj tij, transmeton gazetametro.net.

milovan drecun

Ndërsa, duke folur për projektligjin për ushtrinë të propozuar nga presidenti Hashim Thaçi, Drecun ka thënë se kjo është një përpjekje e presidentit të Kosovës, për ta prezantuar veten si një figurë politike, pa të cilin asgjë nuk mund të zgjidhet në Kosovë dhe ky është mesazhi i tij të mos ngritet aktakuzë ndaj tij nga Gjykata Speciale.

Ai shton se formimi i Ushtrisë së Kosovës do prishte balancën e fuqive në rajon. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë