Loading…

Ndërpritet furnizimi me ujë në Mitrovicë e Skenderaj, ja arsyeja

  • 27/01/2022 | 11:49

Ndërpritet furnizimi me ujë në Mitrovicë e Skenderaj, ja arsyeja

KRU Mitrovica përmes një njoftimi kanë bërë të ditur se sot nga ora 10:00 është ndërprerë prodhimi në Fabrikën për Trajtimin e Ujit në Shipol, shkruan Gazeta Metro.


Prandaj nuk ka furnizim me ujë të pijshëm në Mitrovicë, Skenderaj, derisa ujësjellësi të paguajë obligimet ndaj KESCO-s.

“Apelojmë te konsumatorët që kanë borxhe ndaj ujësjellësit të kryejnë obligimet e tyre që të sigurohen mjete për pagimin e obligimeve të furnitorit tonë të energjisë elektrike”, ka njoftuar KRU Mitrovica.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë