Loading…

Ndërpritet greva e urisë në burgun e Prizrenit

  • 24/11/2016 | 16:12

Ndërpritet greva e urisë në burgun e Prizrenit

Greva që kishte nisur në burgun e Prizrenit nga 20 të burgosur është ndërprerë, ka njoftuar Ministria e Drejtësisë, përkatësisht Shërbimi Korrektues i Kosovës. Në njoftim thuhet se gjendja në qendrën e paraburgimit është stabile dhe të gjithë të paraburgosurit janë në gjendje të mirë.

Të burgosurit kishin refuzuar ushqimin në shenjë proteste ndaj suspendimit të ushtruesit të detyrës së drejtorit të burgut dhe tre oficerëve korrektues. Suspendimet ishin bërë pas vdekjes në këtë burg të aktivistit të lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë