Loading…

Ndërron jetë një grua në Malishevë, familjarët dyshojnë se vaksina është shkaktar

  • 07/10/2021 | 18:55

Ndërron jetë një grua në Malishevë, familjarët dyshojnë se vaksina është shkaktar

Një grua është dërguar pa shenja jete pasditën e kësaj së enjte në QKMF-në e Malishevës.


Policia njofton se sipas mjekut kujdestar nuk është vërejtur ndonjë element dyshimi rreth vdekjes.

“Po në kontakt me familjaret e viktimës, të njëjtit deklarojnë dhe dyshojnë se shkaktar i vdekjes mund te jetë vaksina anti COVID-19 të cilën viktima e kishte marrë para tre ditësh në QKMF Malishevë”, ka deklaruar Zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Gjakovës, Nysret Gjurkaj.

Trupi i pa jetë i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për Obduksion.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë