Loading…

Ndërron jetë një profesor i UP’së

  • 02/12/2016 | 11:49

Ndërron jetë një profesor i UP’së

Sot ka ndërruar jetë profesori Ismet Bajraktari, profesor në Universitetin e Prishtinës “Hasan Prishtina”.

Ismet Bajraktari profesor në UP, ka punar më shumë se 4 dekada në Universitet dhe ka dhënë një kontribut të madh në zhvillimin e arsimit Universitar dhe në  ngritjen e kapaciteteve kërkimore shkencore në Kosovë.

Varrimi i tij do të bëhët nesër në vendlindjen e tij në Junik në ora 13:00.

Ndërsa Universiteti i Prishtinës për të nderuara veprimtarinë e tij do të mbajë mbledhje komemorative të mërkuren e ardhshme më 7 dhjetor./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë