Loading…

Ndërtesa e Qeverisë qëllohet nga protestuesit me poça elektrikë dhe qirinj

  • 29/01/2022 | 14:58

Ndërtesa e Qeverisë qëllohet nga protestuesit me poça elektrikë dhe qirinj

Ka përfunduar protesta e Partisë Social Demokrate (PSD) ndaj Qeverisë kundër shtrenjtimit të rrymës, shkruan Gazeta Metro.


Protestuesit janë shpërndarë të qetë, teksa edhe protesta në përgjithësi ka qenë e qetë, përveç një konfrontimi të vogël.

Në tubim është vërejtur një numër jo i vogël i qytetarëve,

Aktivistët e Partisë Socialdemokrate dhe protestuesit e tjerë e kanë gjuajtur me poça elektrikë dhe qirinj objektin e Qeverisë së Kosovës.

Kjo protestë është organizuar nga PSD për ta kundërshtuar shtrejtimin e energjisë elektirke. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë