Loading…

Ndërtimi i murit në veri, provokimi më i rëndë nga paslufta

  • 13/12/2016 | 18:43

Ndërtimi i murit në veri, provokimi më i rëndë nga paslufta

Zëvendësministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Rexhep Hoti ka thënë se ndërtimi i murit në veri të Mitrovicës është një provokim.


“Ky provokim do të na shndërrojë të gjithëve në ushtarë, ata që duan mure provokojnë situata të pakëndshme”, ka thënë Hoti.

Ai po ashtu, në Info Magazine ka thënë se ndërtimi i këtij muri është provokimi më i rëndë që i bëhet Kosovës që nga paslufta.

“Kosova ka të drejtën të mbrojë të vetveten, ata që duan mure, ia duan të keqen Kosovës”, ka shtuar ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë