Loading…
Ndërtohet vetura e parë që fluturon, mahnitëse
  • 27/09/2018 | 18:59

Ndërtohet vetura e parë që fluturon, mahnitëse

Vetura e parë fluturuese në botë do të dalë në treg.


Vetura e parë më dy ulëse e cila funksionon me energji, e cila mund të kalojë nga moda për të vozitur në atë për të fluturuar dhe anasjelltas, do t’u ofrohet klientëve vitin e ardhshëm, shkruan dailymail, transmeton gazetametro.net

Sipas prodhuesit Terrafugia, që i takon kompanisë prindore Volvo, vetura mund të fluturojë deri në 640 km.

Gjithashtu vetura përmbush standardet e National Highëay  dhe Safety Administration por klientëve do t’iu duhet një licencë nga piloti për të shfrytëzuar mundësinë e fluturimit.

Kompania beson se vetura e re mund t’iu shërbejë pilotëve për të aderuar në aeroporte të vogla dhe të vozisin drejt në shtëpi. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë