Loading…
Ndërtojnë rrugë mbi qenin që po flinte, vdes në agoni
  • 14/06/2018 | 19:56

Ndërtojnë rrugë mbi qenin që po flinte, vdes në agoni

Punëtorët e ndërtimit në Indi kanë provokuar zemërim pasi ndërtuan rrugë mbi një qen që po flinte. Kafsha vdiq në agoni pasi cimenti në temperatura të larta u derdh në të gjatë punës në një rrugë afër Taj Mahal në Agra.


Aktivistët thonë se qeni ishte duke flejtur dhe, në vend se ta largonin nga aty, u varros për së gjalli para se një cilindër t’i kalonte përmbi, transmeton gazetametro.net

Ekipi e la qenin në rrugë para se atë ta shihnin banorët në mëngjesin e 13 qershorit – ende duke luftuar për jetë, me këmbët e tij të zëna nga cementi.

Një banor lokal tha se se këmbët e qenit u lanë nën cement dhe ai po vdiste në agoni. Ata gjithashtu thanë se  punëtorët refuzuan ta thyejnë rrugën dhe qeni vdiq më pas. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë