Loading…

Ndeshja e futbollit shtyhet për shtatë minuta, lojtari kishte marrë me vete diçka që nuk lejohej

  • 19/08/2018 | 12:44

Ndeshja e futbollit shtyhet për shtatë minuta, lojtari kishte marrë me vete diçka që nuk lejohej

Ndeshja e futbollit në ligën hungareze mes Debrecenit dhe MTK Budapestit ishte shtyrë për shtatë minuta pasi mbrojtësi i ekipit vendas, Erik Cikos, nuk ishte në gjendje të hiqte unazën e tij të martesës.

Të gjitha stolitë, përfshirë unazat, gjerdan dhe vathët janë të ndaluara dhe duhet të hiqen para futjes në fushë, sipas rregullave të FIFA-s.

Pamjet televizive kanë treguar Cikosin teksa kishte probleme të hiqte unazën nga gishti, pavarësisht përpjekjeve të shumta të 30-vjeçarit sllovak dhe stafit të Debrecenit.

Pas shtatë minutave, ndeshja nisi me Cikosin që u zëvendësua nga Erik Kusnyiri në ekipin startues.

Ndeshja u mbyll me rezultat të barabartë 3 me 3.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë