Loading…

Ndeshje interesante në futbollin evropian, rikthehet edhe Serie A

  • 13/08/2022 | 08:03

Ndeshje interesante në futbollin evropian, rikthehet edhe Serie A

Kampionatet evropiane në futboll kanë rezervuar ndeshje interesante për të gjithë sportdashësit në këtë vikend.


Pas më shumë se dy muajve pushim, Serie A kthehet në aksion që nga kjo e shtunë.

Duke filluar nga ora 18:30, kampioni në fuqi, Milani, do të jetë nikoqire e Udineses, ndërsa dy orë më vonë, saktësisht në 20:45, Interi udhëton te Lecce e ringritur në elitën e futbollit italian.

Dy ndeshjet e tjera që do të luhen janë Monza – Torino dhe Sampdoria – Atalanta.

Përballje interesante do të ketë edhe në ligat e tjera. Në Premier League, Arsenali e pret në “Emirates Stadium” Leicester Cityn (16:00), ndërsa, po në të njëjtën kohë, luan edhe Manchester City ndaj Bournemouthit.

Në orën 18:30 do të luajë edhe Manchester United ndaj Brendfordit si mysafir.

La liga sot rezervon tri ndeshje. Barcelona pret Rayo Vallecanon (21:00), Valadollidi – Villarealin (19:00) dhe Celta Vigo – Espanyolin (17:00).

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë