Loading…

Ndeshje të ‘nxehta’, mësohen çiftet çerekfinaliste të Ligës së Kampionëve

  • 17/03/2023 | 12:23

Ndeshje të ‘nxehta’, mësohen çiftet çerekfinaliste të Ligës së Kampionëve

Sot në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve, transmeton Gazeta Metro.


Tetë skuadrat çerekfinaliste tashmë kanë mësuar kundërshtarët e tyre për sfidën për një vend në gjysmëfinale të garës më të madhe europiane.

Përballja më interesante pritet të jetë mes dy gjigantëve, Manchester City dhe Bayern Munich.

Ndeshjet tjera janë këto: Real Madrid – Chelsea, Inter – Benfica dhe Napoli – Milan.

Ballafaqimet e para çerekfinale do të zhvillohet më 11/12 prill, ndërsa ato të kthimit një javë më vonë më 18/19 prill.

Finalja e madhe e Ligës së Kampionëve do të mbahet në Stadiumin Olimpik Ataturk, në Stamboll, më 10 qershor 2023. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë