Loading…

Ndeshjet e ditës së sotme në top 5 ligat evropiane

  • 05/11/2021 | 10:05

Ndeshjet e ditës së sotme në top 5 ligat evropiane

Pas ndeshjeve në Ligën e Kampionëve dhe atyre në Ligën e Evropës, futbolli në Top 5 ligat evropiane rikthehet me disa përballje tejet interesante.

Ndeshja hapëse e programit të ditës së sotme do të jetë ajo në Bundesligën gjermane, ku skuadra e Mainz e pret në shtëpi Borussia Monchengladbachun, përcjell KosovaPress.

Krahas Bundesligës, ndeshje do të kemi edhe në La Ligan spanjolle, ku skuadra e Athletic Bilbaos do të jetë vendase në takimin kundër Cadizit.

Ndërsa, ndeshja më interesante do të jetë ajo në Premier Ligë, ku në stadiumin “St. James Park” Aston Villa është mysafire e skuadrës së Southampton.

Programin e plotë të ndeshjeve në Top 5 ligat evropiane e gjeni më poshtë.

Premier Liga angleze

21:00 Southampton – Aston Villa (Stadiumi St. James Park)

Liga 1 e Francës

21:00 Lens – Troyes (Stadiumi Bollaert-Delelis)

Bundesliga gjermane

20:30 Mainz – Borussia Monchengladbach (Stadiumi Mewa Arena)

Serie A

20:45 Empoli – Genoa (Stadiumi Carlo Castellani)

La Liga spanjolle

21:00 Athletic Bilbao – Cadiz CF (Stadiumi San Mamés)

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë