Loading…

Ndodh dhe kjo, tifozi bëri ndërhyrje impresionuese në lojtarin që e kishte topin

  • 27/10/2021 | 13:58

Ndodh dhe kjo, tifozi bëri ndërhyrje impresionuese në lojtarin që e kishte topin

Një tifoz vrapoi në fushë dhe prodhoi një nga ndërhyrjet më të mira ndonjëherë, gjatë ndeshjes së Altrincham kundër Solihull Moors mbrëmë.


Solihull fitoi ndeshjen e ‘Conference Premier League’ me rezultat 2-1, me Joe Sbarra që shënoi golin e fitores në minutën e 72-të.

Por, kulmi i vërtetë i lojës erdhi kur ndeshja ishte në minutat shtesë.

Solihull e kishte topin në krahun e majtë me sulmuesin Adam Rooney dhe ai dukej sikur do të ishte gati të harkonte në zonë.

Megjithatë, përpara se të kishte mundësinë të bënte diçka me topin, një tifoz ishte shfaqur në fushë nga askund.

Mbështetësi kishte vrapuar në fushë nga tribuna, duke iu shmangur sigurimit dhe duke arritur të hiqte topin nga Rooney me një ndërhyrje rrëshqitëse.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë