Loading…

Ndodh e papritura: Trajneri vdes pas sulmit në zemër teksa festonte golin e shënuar

  • 03/12/2021 | 16:17

Ndodh e papritura: Trajneri vdes pas sulmit në zemër teksa festonte golin e shënuar

Trajneri i Al Magda-s, Adham El-Selhedar ka ndërruar jetë si pasojë e një ataku kardiak që ka përjetuar teksa festonte golin.


Ekipi mjekësor arriti me shpejtësi ku po ndodhte drama, por nuk pati asnjë ndihmë për trajnerin fatkeq.

El-Selhedar kaloi pjesën më të madhe të karrierës së tij si trajner me ekipin Ismail gjatë viteve 1990, dhe arriti të fitojë si kampionatin ashtu edhe kupën kombëtare.

Ai ishte gjithashtu trajner i Al-Sharqiyah, dhe ai gjithashtu punoi në Libi në ekipin e Al-Ittihad.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë