Loading…
Ndodh edhe kjo, Albin Kurti uron fitoren e Kosovës
  • 17/11/2018 | 20:37

Ndodh edhe kjo, Albin Kurti uron fitoren e Kosovës

Urimit të fitores për Kosovën i është bashkangjitur edhe kryetari i VV’së, Albin Kurti.


Kurti, nëpërmjet një postimi në Facebook, ka uruar Kosovën për fitoren me rezultat 5 me 0 ndaj Maltës, shkruan gazetametro.net

Ai sikur befason me këtë urim, pasi Kurti dhe partia e tij prej kohësh nuk pranonte as simbolet me të thjeshta të Kosovës por sot iu gëzua fitores.

”Spektakël sot në Maltë. Përfaqësuesja e Kosovës në futboll është dëshmi e potencialit që kanë të rinjtë në Kosovë kur hapen mundësitë. Këta të rinj i sfidojnë shanset kundër tyre.
Urime!”, ka shkruar ai në Facebook. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë