Loading…

Ndodh edhe kjo në Rusi: Priftërinjtë i bekojnë raketat

  • 14/05/2022 | 17:25

Ndodh edhe kjo në Rusi: Priftërinjtë i bekojnë raketat

Ish-oligarku rus dhe kritiku i presidentit rus Vladimir Putin, dikur njeriu më i pasur në Rusi, Mikhail Khodorkovsky, ka publikuar një fotografi në rrjetet sociale që tërhoqi vëmendjen e publikut.


Imazhet tregojnë priftërinjtë rusë duke bekuar raketën balistike ndërkontinentale të Satanas.

“Unë nuk mendoj se do të shihni ndonjëherë ndonjë gjë më të çuditshme. Udhëheqësit e Kishës Ortodokse Ruse po bekojnë një raketë të quajtur Satana”, ka shkruar ai krahas imazhit të publikuar në Twitter.

Kujtojmë se Khodorkovsky së fundmi kritikoi Putinin duke pohuar se lideri rus kupton vetëm gjuhën e forcës.

Ndryshe, ai humbi pjesën më të madhe të pasurisë disa vite më parë për shkak se doli kundër Putinit. Ai gjithashtu kaloi një dekadë pas hekurave.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë