Loading…

Ndodh edhe kjo: Në VV thonë se treni ishte bashkëpunim Vucic-Thaçi

  • 15/01/2017 | 15:11

Ndodh edhe kjo: Në VV thonë se treni ishte bashkëpunim Vucic-Thaçi

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Aida Dërguti, duke komentuar zhvillimet me trenin serb, të cilin institucionet e Kosovës dje nuk e lejuan që të futet në Mitrovicë, ka nxjerrë një teori që pak kush do të mund ta mendonte, e le më të guxonte ta thoshte publikisht.


Sipas saj, e gjithë ngjarja e djeshme me trenin që ishte donacion rus për Serbinë, ishte e aranzhuar në bashkëpunim në mes të kryeministrit serb Aleksandar Vucic dhe presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, përcjell gazetametro.net

“Treni i djeshëm ishte spektakël i aranzhuar nga eksponentë të mafias ballkanike (Thaçi e Vuçiqi) për ta krijuar përshtypjen në publik se Serbia nuk hyri në veri të Kosovës kur dihet se ajo ndodhet dhe vepron brenda Kosovës, madje jo vetëm në veri të Ibrit”, ka shkruar në Facebook, deputetja e Vetëvendosjes. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë