Loading…

‘Ndodh edhe kjo’: Tifozët e Dinamo Zagreb gabimisht ‘djegin’ transparentin

  • 21/05/2022 | 23:28

‘Ndodh edhe kjo’: Tifozët e Dinamo Zagreb gabimisht ‘djegin’ transparentin

Tifozët e klubit kroat Dinamo Zagreb të cilët njihen si ‘Bad Blue Boys’ kanë mbetur tani pa transparentin e tyre pasi që pas ndezjes së mjeteve piroteknike ju është djegur, transmeton Gazeta Metro.


Një ngjarje e pazakontë i ka ndodhur sonte tifozëve të Dinamo Zagreb të cilët në ndeshjen e fundit në kampionat kanë djegur transparentin e tyre kryesor pas ndezjes së qindra mjeteve piroteknike.

Duket se tifozët ‘ultras’ kanë qenë të pakujdesshëm në këtë rast dhe tani do të ju duhet të mendojnë për të punuar një transparent tjetër.

Në mbrëmjen e sotme u zhvillua edhe java e fundit në Kroaci, ku u takuan dy rivalët e vjetër Dinamo Zagreb dhe Hajduk Split dhe vendasit shënuan fitore me rezultat 3-1.

Në Kroaci titulli këtë sezon i ka takuar Dinamo Zagrebit e cila për herë të pestë radhazi kurorëzohet me titullin kampion, i cili ishte edhe i 23’ti në historinë e tyre. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë