Loading…

Ndodhë befasia e madhe: Amerika eliminohet nga Kampionati Botëror i basketbollit

  • 11/09/2019 | 15:14

Ndodhë befasia e madhe: Amerika eliminohet nga Kampionati Botëror i basketbollit

Në Kampionatin Botëror të basketbollit ‘Kina 2019’ ka ndodhur befasia e madhe. Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë eliminuar nga kjo garë, transmeton Gazeta Metro.


Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk kanë arritur që ta mbrojnë titullin e fituar para katër viteve. Kampioni në fuqi është eliminuar në çerekfinale të Kampionatit Botëror.

Në botërorin që po zhvillohet në Kinë, Franca shkaktoi befasinë e madhe duke eliminuar SHBA’të me rezultatin 89-79.

Kështu, Franca kalon në gjysmëfinale ku do të takohet me Argjentinën./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë