Loading…

Ndodhë edhe kjo në Prishtinë: Largohen kubëzat nga rruga kryesor dhe vendosen para shtëpsë

  • 17/10/2020 | 22:59

Ndodhë edhe kjo në Prishtinë: Largohen kubëzat nga rruga kryesor dhe vendosen para shtëpsë

Diçka e pazakont ka ndodhur në kryeqytet, ku një qytetar ka larguar kubëzat e betonit nga rruga kryesor për t’i shtruar para shtëpisë së tij. 


Një qytetar ka publikuar disa fotografi ku ka treguar se si kubëzat e betonit janë larguar nga rruga kryesor afër shkollës Sami Frashërti.

Siç mund ta shikoni në foto, një qytetar ka larguar kubëzat e betonit nga rruga për t’i vendosur para shtëpisë së tij.

Nuk dihet nëse kjo është bërë me lejen e komunës, por diçka e tillë është e pa tolerueshme kur bëhet fjalë për pjesën qendrore të pjesës së vjetër të Prishtinës.

Ndryshe, kjo pjesë e Prishtinës është në listen e trashëgimisë kulturore../gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë