Loading…

Ndodhë në Istog: I lëshon para me fajde kushëririt, kapet nga Policia me 35 mijë euro në xhep

  • 10/10/2019 | 20:35

Ndodhë në Istog: I lëshon para me fajde kushëririt, kapet nga Policia me 35 mijë euro në xhep

Policia e Kosovës në Istog ka arrestuar një person në këtë qytet i cili lëshonte para me fajde dhe detyronte personat t’i rikthenin ato më shumë, shkruan Gazeta Metro.


Personi i dyshuar është kapur në vepër nga Policia, ku në xhepat e tij i janë kapur rreth 35 mijë euro para të gatshme.

Por, tani ai është zënë duke i lëshuar para me fajde kushëririt të tij. Fillimisht ai kishte dhënë para hua kushëririt me inicale S.B rreth 14 mijë euro, pastaj atë e ka detyruar që t’ia ritkthen dyfishë më shumë ato, rreth 36 mijë euro.

K.B., 41 vjeçar i cili merrej me fajde në Istog ju është gjetur prova materiale në shtëpi dhe një armë pa leje.
14 mijë euro borxh – 36 mijë euro./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë