Loading…

Ndodhi dhe kjo në Rusi: Policia nuk i kursen as mbështetësit e Putin, i arreston të gjithë

  • 21/09/2022 | 20:51

Ndodhi dhe kjo në Rusi: Policia nuk i kursen as mbështetësit e Putin, i arreston të gjithë

Shumë qytetarë rus tashmë janë ngritur kundër presidenti të tyre Vladimir Putin, pasi u dha urdhri për dërgimin e 300 mijë ushtarëve rezervë në Ukrainë, e menjëherë ka reaguar policia e shteti rus që t’i arrestoj, por ka pasur edhe situata komike pasi janë arrestuar edhe ata që kanë dalë në përkrahje të Putin, transmeton Gazeta Metro.


Pas arrestimeve të shumta, e ku deri tani është raportuar se mbi 500 qytetarë rus janë ndalur nga policia ruse ka pasur edhe të tillë që e kanë përkrahur urdhrin e Putin por që kanë përfunduar keq.

Si duket situata ka dal jashtë kontrollit, dhe policia ruse nuk pyet për askënd, ata kanë arrestuar edhe qytetarët që kanë dalë në mbrojtje të vendimit të Putin për dërgimin e 300 mijë ushtarëve rezervë në Ukrainë.

Ky veprim i policisë ruse po që është për t’u tallur./gazetametro.net

Duhet theksuar se protestat kundër këtij urdhri tashmë janë përhapur në tërë Rusinë, ndërsa qytetarët që po e kundërshtojnë këtë vendim janë arrestuar e maltretuar./gazetametro.net

VIDEO| Nisin protestat në tërë Rusinë kundër urdhrit të Putin, rrahën e burgosen qytetarët rus

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë