Loading…

Ndriçohet Ferizaj për festat e fundvitit

  • 09/12/2019 | 22:52

Ndriçohet Ferizaj për festat e fundvitit

Qindra drita dekorative gjatë mbrëmjes së sotme kanë ndriçuar qytetin e Ferizajt bashk me to janë ndezur edhe dritat e Pemës së Vitit të Ri, e nuk kanë munguar as dekore e instalacione të cilat janë vendosur përgjatë gjithë qytetit për të festuar festat e fundvitit, shkruan Gazeta Metro

Sipas paralajmrimeve me pjesmarjen edhe të Kryetarit të komunës Agim Aliut sot në ora 17:00 në mënyrë zyrtare janë ndezur qindra drita dekorative të cilat janë vendosur përgjatë gjithë qytetit të Ferizajt.

Kryetari Agim Aliu përmes një komunikate zyrtare ka ururar të gjithë qytetarët e Ferizajt duke u thënë atyre se ia kemi borxh të bukurën Ferizajt.

“Në çdo rrugë e në çdo shesh, Ferizaj frymon festë. Fundviti i ftohtë, nuk ka sesi të mos ngroh zemrat tona kur dashuria, mirëqenia e respekti mbizotëron. Ditët e fundit të dhjetorit magjepsin me të bukurën, gëzimin e shpresën në fytyrën e gjithësecilit. Sonte, simbolikisht ndeza dritat e Pemës së Vitit të Ri dhe dekoreve ndriçuese në gjithë sheshin e qytetit. Ferizajasve ia kemi borxh të bukurën në çdo çast.Ferizaj, si në asnjë fundvit tjetër, me kosto shumë të vogël financiare, ka marr pamjen magjepsëse që vetëm një shije e hollë e artistike mund t’i jap. Qyteti i dritave, gëzimit e festës, Ferizaj – është gati për festat e fundvitit.” Thotë kryetari Aliu

Dekoret kanë filluar të vendosen gjatë muajit nëntor, dhe sipas paralajmrimeve se ndezja e tyre pritet mes datave 05 dhe 10 dhejtor, ato kanë përfunduar dhe janë ndezur sonte./gazetametro.net

Ferizaj këtë vit shpenzon 10 mijë euro për dekorimin e qytetit për festat e fundvitit

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë