Loading…

Ndryshim drastik i motit | Tabela e temperaturave për sot dhe 4 ditët e ardhshme

  • 16/08/2017 | 22:14

Ndryshim drastik i motit | Tabela e temperaturave për sot dhe 4 ditët e ardhshme

Deri në fundjavë mot i nxehtë dhe kryesisht me diell, sot mundësi për shi lokal.


Deri në fundjavë vendi ynë do të mbetet nën ndikimin e fushave të presionit të lartë dhe masave të ngrohta ajrore, të cilat në përgjithësi do të sjellin mot të nxehtë dhe kryesisht me diell.

Deri në fundjavë temperaturat gradualisht do të jenë në rritje, me minimale nga 14C deri në 16C, e maksimale nga 29C deri në 32C. Nga dita e diel maksimalet do të zbresin në 27C, deri në 22C, ditën e hënë, ndërsa minimalet në 13C, sipas Prishtina Weather, shkruan Gazeta Metro.

Të enjten do të mbajë mot pjesërisht i vranët, e në orët e pasdites vende-vende priten edhe mundësi për reshje lokale shiu me bubullima.

Të premten dhe të shtunën do të mbajë mot i nxehtë dhe kryesisht me diell.

Të dielen, një vorbull ciklonike nga Atlantiku, pritet të depërtojë mbi rajon, ku gjatë orëve të pasdites dhe mbrëmjes do të sjell përkeqësim të motit me reshje shiu dhe bubullima. Reshjet e shiut me bubullima, pritet të vazhdojnë edhe ditën e hënë, ku pritet edhe rënie e temperaturave.

Era do të fryejë mesatarisht nga verilindja 4-6m/s, ndërsa shtypja atmosferike do të mbetet pak më e lartë mbi vlera normale. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë