Loading…

Ndryshime në procedurën e aplikimit për viza: Flasin nga ambasada gjermane

  • 25/10/2021 | 20:08

Ndryshime në procedurën e aplikimit për viza: Flasin nga ambasada gjermane

Ambasada Gjermane në Prishtinë ka njoftuar për një ndryshim në procedurën e aplikimeve sipas rregullores së Ballkanit Perëndimor nga Ministria e Jashtme Federale.


Ambasada njofton se lista e pritjes do të hapet sërish gjatë muajit dhjetor për datat e aplikimit nga janari 2022.

Më tutje, kjo ambasade bën me dije se informacionet më të detajuara do të publikohen në faqen zyrtare në kohën e duhur.

“Për shkak të një ndryshimi në procedurën e aplikimeve sipas rregullores së Ballkanit Perëndimor nga Ministria e Jashtme Federale, lista e pritjes do të hapet sërish gjatë muajit dhjetor për datat e aplikimit nga janari 2022. Informacionet më të detajuara do të publikohen këtu në kohën e duhur”, thuhet në njoftimin e ambasadës gjermane.

Kujtojmë se deri tash lista e pritjes për termine hapej në fillim të çdo muaji për muajin vijues.

Kjo forme pati nxitur pakënaqësi të madhe të ata që duan të caktojnë një termin për viza pune.

Kjo për shkak të kërkesave të mëdha të kosovarëve për të zënë një termin.

Madje, disa qytetarë patën thirre edhe protesta për të shprehur pakënaqësitë e tyre.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë