Loading…

Ndryshime në renditjen tabelare: Prishtina bie e katërta, ngriten Ballkani e Gjilani

  • 08/07/2020 | 21:54

Ndryshime në renditjen tabelare: Prishtina bie e katërta, ngriten Ballkani e Gjilani

Sot gjatë ditës janë zhvilluar tri ndeshjet e para në kuadër të javës së 29’të në Superligën e Kosovës në futboll, shkruan Gazeta Metro.


Gjilani e fitoi derbin ndaj Prishtinës me rezultatin 2-1, duke u ngritur nga pozita e katërt në të tretën, kurse kryeqytetasit tani bien në të katërtën nga pozita e dytë.

Ballkani shënoi fitore 5-1 ndaj Llapit, duke u ngritur nga pozita e tretë në të dytën. Fitore sot regjistroi edhe Drenica, që mposhti Ferizajn 2-0.

Renditja tabelare në Superligën e Kosovës, pas ndeshjeve të zhvilluara sot:

Kujtojmë që nesër zhvillohen këto ndeshje: Drita-Feronikeli, Trepça ’89-Vushtrria dhe Flamurtari-Dukagjini. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë