Loading…

Ndryshon renditja, ky është rezultati përfundimtar në Podujevë

  • 28/10/2021 | 10:40

Ndryshon renditja, ky është rezultati përfundimtar në Podujevë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallur rezultatet përfundimtare të raundit të parë të zgjedhjeve lokale të 17 tetorit.

Kandidati i LDK-së për kryetar të Podujevës, Ekrem Hyseni, ka dalë më i votuar sesa kryetari aktual që është nga radhët e LVV-së, Shpejtim Bulliqi.

KQZ njofton se Ekrem Hyseni ka marrë 16.925 vota apo 44.20 për qind, pasuar nga Shpejtim Bulliqi me 16.907 vota apo 44.16 për qind.

Në vendin e tretë për nga votat radhitet kandidatja e PDK-së, Floretë Zejnullahu, me 2, 471 vota.

Në tabelën më poshtë mund të shikoni votat e secilit kandidat për komunën e Podujevës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë