Loading…

Në balotazh dalja në votime më e madhe se në raundin e parë

  • 18/12/2016 | 19:37

Në balotazh dalja në votime më e madhe se në raundin e parë

Demokracia në Veprim ka bërë një krahasim të daljes në votimi në Drenas, gjatë raundit të parë dhe balotazhit të kësaj së diele.

Në balotazh pjesëmarrja ka qenë për rreth 5 për qind më e madhe se sa në raundin e parë.

Në raundin e parë të drejtën e tyre të votës e kanë ushtruar 40.5 për qind të personave me të drejt vote, ndërsa në balotazh ajo ka shkuar në 45.45 për qind. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë