Loading…

Në Bruksel asnjëherë nuk është diskutuar për murin

  • 23/12/2016 | 18:56

Në Bruksel asnjëherë nuk është diskutuar për murin

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa në debatin që është duke u zhvilluar në Kuvendin e Kosovës për murin në Mitrovicë, ka thënë se në Bruksel asnjëherë nuk është diskutuar për ndërtimin e murit në urën e lumit Ibër.


“Unë qëndroj prapa marrëveshjeve që i kam nënshkruar në Bruksel. Edhe prapa kësaj marrëveshje që ka të bëj me rikonstruimin e urës së Ibrit”.

Në Bruksel nuk u është diskutuar për murin, ka thën Mustafa.

“ Është diskutuar për rikonstruimin e urës, për krijimin e rrethrrotullimit. Ne kemi pranuar këtë marrëveshje për shkak të heqjes së barrikadave dhe të ketë lëvizje të qytetarëve”.

Më tej Mustafa tha se pasi e kanë parë ndërtimin e murit e kanë thirrur Bashkimin Evropian dhe ndërtimet janë ndërprerë, duke theksuar se Qeveria nuk do të pranojë që të dialogojë për murin dhe sipas tij ai duhet të hiqet./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë