Loading…

‘Në det’ vjen në Teatrin Kombëtar

  • 19/12/2016 | 16:16

‘Në det’ vjen në Teatrin Kombëtar

Teatri Kombëtar i Kosovës është teatër me karakter shtetëror dhe, financohet nga MKRS të Republikës së Kosovës.


Me 19 nëntor 2016 në ora 20:00 jepet repriza e shfaqjes “Në Det”, autor: Slawomir Mrozhek, që vjen me regji nga Bashkim Ramadani, bënë të ditur gazetametro.net

15094862_1143731789028462_6315237855471668713_n

“Në Det”, është një vepër interesante, atraktive dhe që i flet realitetit tonë. Një dramë e absurdit, komike dhe thumbuese. Teksti e ka këtë përrallë: janë tre persona që kanë përfunduar diku në det dhe kanë mbet pa ushqim. Ndërkohë në pamundësi për të gjetur ushqim vendosin të hanë njëri-tjetrin. Shfrytëzojnë mënyra të ndryshme si përmes shortit, bëjnë fushata, e të tilla gjëra. Pra ky është një tekst politik. Trashi, Mesmi dhe Spira janë personazhet që përfaqësojnë një shtresë të caktuar politike. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë