Loading…

Në ditën e fundit në detyrë, Mogherini tenton t’i inkurajojë ballkanasit: I fton në darkë

  • 25/10/2019 | 14:20

Në ditën e fundit në detyrë, Mogherini tenton t’i inkurajojë ballkanasit: I fton në darkë

Ditën e fundit të detyrë së saj Shefja në largim e diplomacisë evropiane Federica Mogherini do t’i mbledhë liderët e Ballkanit Perëndimor në një darkë pune në Bruksel, me 29 tetor, shkruan Gazeta Metro.


Shefja në largim e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini do t’i mbledhë liderët e Ballkanit Perëndimor në një darkë pune në Bruksel.

Raportohet se Mogherini do të organizojë një darkë pune më 29 tetor ku të ftuar do të jenë liderët e Ballkanit Perëndimor.

Darka e punës do të organizohet në Bruksel kurse pjesëmarrës do të jetë të gjithë gjashtë partnerët e Ballkanit Perëndimor.

Mogherini, i ka ftuar liderët e Kosovës, Shqipërisë, Bosnjë-Hercegovinës, Maqedonisë, Malit të Zi dhe Serbisë, për të diskutuar së bashku në një tryezë të përbashkët në Bruksel./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë