Loading…
Në Facebook messenger tekstet do të mund shkruhen përmes të folurit
  • 08/10/2018 | 15:03

Në Facebook messenger tekstet do të mund shkruhen përmes të folurit

Facebook Messenger së shpejti do të ju lejojë që me anë të zërit të shkruani mesazhet tuaja në ‘chat’.


Testet e mbrendshme tani më kan filluar dhe është vetëm çështje kohe kur do të shfaqet për publikun.

Kjo do të ndodhë përmes asistentit të quajtur “M”, ku ju do ta përdorni zërin për të shkruar, e cila do të zbulohet si buton në krye të Messeger-it për platformën android. Nëpërmes këtij aplikacioni ju mund të shkruani tekste nëpërmes zërit, kjo do të lehtësojë përdorimin gjatë vozitjes.

Ky zë komandues do ta bënte edhe më të lehtë përdorimin e Messenger.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë