Loading…
Në Japoni ndodh edhe kjo: Do të ketë ndërprerje të internetit për 1 minutë, hoteli u kërkon falje klientëve!
  • 08/02/2018 | 23:50

Në Japoni ndodh edhe kjo: Do të ketë ndërprerje të internetit për 1 minutë, hoteli u kërkon falje klientëve!

Se Japonia llogaritet një nga vendet ku rregullat respektohen në mënyrë strikte, kjo nuk është tashmë e ditur. Por që gjërat të shkojnë aq larg, kjo është gati për tu befasuar.


Dhe këtë e dëshmon një letër-fotografi e cila po qarkullon në rrjetet sociale, përcjell Telegrafi, e cila thuhet se është shkruar nga një hotel në Tokyo të Japonisë.

Siç edhe mund të shihet, aty, përgjegjësit e hotelit ua kanë shkruar një letër klientëve, duke u kërkuar falje paraprakisht për ndërprerje të internetit.

Por çfarë bën përshtypje është fakti se kjo kërkim falje dhe kërkim mirëkuptimi nuk vjen për ndonjë ndërprerje të gjatë – përkundrazi për vetëm 1 minutë.

“Për shkak të intervenimeve tek pajisjet e energjisë elektrike, ne do të kemi një ndërprerje të qasjes në internet për rreth 1 minutë,…”.

“Ne kërkojmë falje për këtë shqetësim, dhe e vlerësojmë lartë mirëkuptimin tuaj”, shkruan ndër tjerash në letër.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë