Loading…

‘Ne jemi në luftë’ tha kongresmeni Amerikan Hoyer, ‘përqendrohuni tek armiku’

  • 13/05/2022 | 22:04

‘Ne jemi në luftë’ tha kongresmeni Amerikan Hoyer, ‘përqendrohuni tek armiku’

Lideri i demokratëve në Kongresin Amerikan, Steny Hoyer, i këshilloi kongresmenët amerikanë që të mos fajësojnë presidentin dhe administratën Biden për krizën ekonomike në vend, transmeton Gazeta Metro.


Me një inflacion rekord në SHBA, krizë në zinxhirin e furnizimit dhe tani me anulimin e lejeve për shpim e hulumtim për naftë e gaz në Alaska ka kritika të shumta nga republikanët dhe pakënaqësi edhe tek popullata amerikane, ku aprovimi i presidentit Biden është rreth 40 %.

Presidenti amerikan Joe Biden tentoi t’i lë fajin për krizën ekonomike administratës së kaluar të Trump madje në fjalim këtë javë por nuk u prit mirë siç nuk ishte pritur mirë as fajësimi i Rusisë për krizën e rritjes së çmimit të derivateve, pasi që çmimet ishin në ngritje edhe para luftës.

Lideri i demokratëve në Kongres Steny Hoyer e përsëriti qëndrimin e tij që po konsiderohet si një arsyetim nga republikanët, ‘Jemi në luftë’ dhe tani duhet unitet mes demokratëve dhe republikanëve si amerikanë. Nuk i ndezi as tani pasi republikanët e konsiderojnë si një mbulesë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë