Loading…

Në këtë komunë të Kosovës do të luhet ‘LUDO’ në shesh, për nder të Pavarësisë |PAMJE

  • 12/02/2019 | 16:22

Në këtë komunë të Kosovës do të luhet ‘LUDO’ në shesh, për nder të Pavarësisë |PAMJE

Me rastin e ditës së shpalljes së Pavarësisë së Kosovës më 17 shkurt, një nga komunat e vendit ka vendosur në mesin e aktiviteteve një lojë që po luhet shumë kohët e fundit, transmeton Gazeta Metro.


Është komuna e Skenderajt, ajo e cila ka planifikuar që në sheshin ‘Adem Jashari’, të zhvillohet edhe gara me këtë lojë.

“Loja më e luajtur në rrjetet sociale ‘LUDO’ thuhet në agjendën e publikuar.

Ndryshe, loja e famshme “Ludo King” është bërë pjesë e pothuajse çdo përdoruesi të telefonave të mençur.

Në Kosovë kjo lojë ka gjetur një përdorim të madh duke u shndërruar në një nga më të pëlqyerat e kohës.

Madje, në përditësimin e ri, “Ludo” ka vendosur edhe flamurin e Kosovës. Kjo sigurisht është bërë për shkak të përdoruesve të shumtë të kësaj loje në shtetin më të ri të Evropës./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë