Loading…

Në këtë mënyrë, pemët dhe perimet tuaja nuk do të kalben në frigorifer

  • 23/10/2022 | 15:16

Në këtë mënyrë, pemët dhe perimet tuaja nuk do të kalben në frigorifer

Një nga problemet e zakonshme kur i lëmë frutat dhe perimet në frigorifer për disa ditë është se ato kalben.


Megjithatë, ekziston një mënyrë që ju mund t’i mbani të freskëta perimet dhe disa fruta edhe për një javë dhe të mbeten po aq të mira sa kur i keni blerë.

Ju duhet vetëm në një material: Letër kuzhine!

Fillimisht duhet t’i lani perimet shumë mirë dhe t’i thani me pak letër kuzhine që të mos pikojnë. Më pas vendosni pak letër kuzhine në fund të sirtarit të frigoriferit. Në fund vendosni sipër perimet dhe mbulojini sërish me letër kuzhine.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë