Loading…

Në këto fshatra të Opojës nuk shitet alkooli, nëse dikush e thyen këtë traditë pason ‘dënimi’

  • 31/12/2021 | 11:39

Në këto fshatra të Opojës nuk shitet alkooli, nëse dikush e thyen këtë traditë pason ‘dënimi’

Në fshatin Bresanë e Kuklibeg të Opojës, për më shumë se 60 vite nuk shiten pijet alkoolike. E për këtë, banorët kanë një arsye. Mos konsumimin e alkoolit banorët e kanë trashëguar qysh nga kohët e mëparshme.


E habitshme është se për të gjithë ata që blejnë alkool, ka edhe “dënime”.

Se cili është ky dënim, mund ta kuptoni në videon më poshtë.

Më poshtë keni videon.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë