Loading…

Në Kinë hapet metro me tren pa vozitës (Foto)

  • 27/03/2017 | 12:31

Në Kinë hapet metro me tren pa vozitës (Foto)

Në Pekin të Kinës do të hapet për herë të parë linja e metros me tren pa vozitës.


Sipas autoriteteve vendase kjo metro e gjatë rreth 17 kilometra do të ndihmojë qytetarët në transport, si dhe do të lehtësojë qasjen e tyre në të.

Të gjitha punimet pritet që të përfundohen brenda këtij viti. Momentalisht Pekini ka 19 linja të cilat mbulojnë 574 kilometra. Kurse, këtë vit do të ndërtohen linja të metros të cilat do të mbulojnë rreth 350 kilometra, transmeton gazetametro.net

beijing

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë