Loading…

Në Kosovë, 63 përqind e fëmijëve janë të trishtuar

  • 22/03/2017 | 15:09

Në Kosovë, 63 përqind e fëmijëve janë të trishtuar

Një hulumtim i bërë nga organizata ”Zëri Ynë” e cila është pjesë e Save the Children, rezulton se në Kosovë 63.4% e fëmijëve ndjehen pa disponim dhe të trishtuar për një kohë të gjatë.


Po ashtu hulumtimi tregon se 32.9% e fëmijëve kanë qenë subjekt i bullying-ut (talljes); teksa 4 nga 5 të fëmijëve shqetësohen për notat e tyre.

Ndërkaq 41.7% e fëmijëve nuk dinë ku të lajmërojnë dhunën apo keqtrajtimin, njofton Klan Kosova.

Ky hulumtim i përket kërkimeve të fëmijëve në Kosovë për vitin 2016.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë