Loading…

Në Kosovë pajiseni me letërnjoftim vetëm nëse paguani 100 euro

  • 18/10/2020 | 20:25

Në Kosovë pajiseni me letërnjoftim vetëm nëse paguani 100 euro

Qytetarët presin me muaj për tu pajisur me leternjoftime, por nëse paguajnë 100 euro atë mund ta marrin brenda dy ditësh.


Para Zyrës së Gjendjes Civile të Ministrisë së  Punëve të Brendshme ka muaj që është kjo gjendje. Pasi që aty është vendi i vetëm ku ata mund të pajisen me letërnjoftim.

Por për tu pajisur me këtë dokument nuk vlen afati prej 10 ditësh, siç është e rregulluar me ligj.

Ata thonë se se nuk e dinë pse janë shkaktuar gjithë kto vonesa

Por dukët se ka një formë tjetër që qytetarët mund ta marrin më shpejt leternjoftimin.

Atyre iu është kërkuar që të paguajnë 100 Euro.

E marrja në procedurë të shpejtë, por jo të rregullt po cilësohet e padrejtë nga ana e qytetarëve.

E pse po ndodhin kto vonesa nuk e ka sqaruar as Ministria e Punëve të Brendshme.

Radhët e gjata para shërbimit civil janë parë përgjatë muajve të pandemisë./t7

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë