Loading…

Në krye me Lukakun, Belgjika demolon Rusinë – bëhen të qarta synimet për EURO2020

  • 12/06/2021 | 22:57

Në krye me Lukakun, Belgjika demolon Rusinë – bëhen të qarta synimet për EURO2020

Belgjika ka shënuar fitore bindëse prej 3-0 sonte ndaj Rusisë në kuadër të EURO2020, shkruan Gazeta Metro.


Belgët ishin dominues në ndeshje dhe më të mirë se rusët në çdo pjesë të lojës.

Goli i parë i Belgjikës erdhi në minutën e 10′ të ndeshjes kur Romelu Lukaku shfrytëzoi hapësirën e lënë nga vija e mbrojtjes e Rusisë, kurse goli i dytë u shënua në minutën e 34′ nga Tomas Meunier.

Për fitoren me rezultat 3-0 të Belgjikës u përkujdes sërish ylli i Interit, Romelu Lukaku me golin e dytë personal në ndeshje në minutën e 89′.

Belgjika e kishte edhe posedimin e topit dhe një dominim total ndaj rivalit të saj dhe kështu me lehtësi merr kreun e Grupit B ku bëjnë pjesë edhe Finlanda dhe Danimarka. /gazetametro.net 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë