Loading…

Në La ligë do të zhvillohen dy ndeshje, njëri klub kërkon kualifikimin në Europë

  • 25/05/2023 | 11:06

Në La ligë do të zhvillohen dy ndeshje, njëri klub kërkon kualifikimin në Europë

Ndeshje që do të qartësojnë edhe më shumë rrjedhën e kompeticionit evropian do të zhvillohen edhe në Spanjë, fokusi është tek Ath Bilbao, shkruan Gazeta Metro.


Rezultatet e sotme mund të verifikojnë edhe më shumë skuadrat që do të kualifikohen në Europa Ligë. Ndeshja e parë nga dy në Laliga që do të zhvillohet sot është ajo mes Mallorca dhe Valencia duke filluar nga ora 19:30. Mallorca përballet me Valencia-n pas humbjes së tyre më të rëndë të sezonit 3-0 nga Almería ndërsa Valencia ju shkon në shtëpi pasi mundi Real Madridin 1-0.

Ndërsa, fokusi mbetet te Ath Bilbao dhe rezultati i tyre për t’u kualifikuar në Europa Ligë, pritet ta konfirmojnë edhe më shumë pjesëmarrjen atje sot ndaj Osasuna, pas fitores së tyre të fundit ndaj Celta Vigos.

Ndeshja zhvillohet në ora 21:30./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë