Loading…

Në Lipjan qytetarët rrënojnë gurthemelin e xhamisë

  • 13/08/2019 | 23:57

Në Lipjan qytetarët rrënojnë gurthemelin e xhamisë

Objekti i xhamisë së dytë në fshatin Llugaxhi të Lipjanit, i nisur pa leje ndërtimore, ka nxitur reagimin e një grupi të qytetarëve që ka vendosur të rrënojë vetë gurthemelin e saj, transmeton Gazeta Metro.


Banorët që kanë kundërshtuar vendosjen e kësaj xhamie kanë thënë për Kohën Ditore se e kanë marrë vetë përsipër rastin, pasi s’është ndërmarrë asnjë masë edhe pse Ministria e Ambientit kishte vlerësuar se vendimi për caktimin e lokacionit për këtë xhami ishte në kundërshtim me dispozitat e legjislacionit në fuqi.

Mësohet po ashtu se pas rrënimit të saj, në vendin e ngjarjes është paraqitur policia e Kosovës që u ka marrë deklaratat disa banorëve./gazetametro.net

Në Llugaxhi të Lipjanit qytetarët rrënojnë gurthemelin e xhamisë

Në Llugaxhi të Lipjanit qytetarët rrënojnë gurthemelin e xhamisëDetajet: https://bit.ly/31DMA0R

Posted by Koha.net on Tuesday, 13 August 2019

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë