Loading…

Në Mitrovicë gjenden 106 vetura që dyshohen se janë ta pa doganuara

  • 15/03/2017 | 16:17

Në Mitrovicë gjenden 106 vetura që dyshohen se janë ta pa doganuara

Sipas një burimi informativ të cilin e kanë pranuar Policia e Kosovës, përkatësisht Njësia e auto krimeve me datën 13 mars 2017, se në tri deponi, në lokacione të ndryshme, dyshohet për vetura që iu kanë shmangur obligimeve doganore.


Policia e Kosovës ka njoftuar se njësia e autokrimeve rajonale në Mitrovicë dhe një njësi mobile e doganës Mitrovicë,  me datën 14.03.2017, kanë bërë kontrollimin e këtyre deponive  të veturave, të cilat këto vetura demolohen dhe pastaj shiten për pjesë, ku nga kontrollet e bëra  në këto tri lokacione është arritur të evidentohen 106 vetura, të cilat dyshohet se ju kanë shmangur  obligimeve doganore, për procedura të mëtejme, për shmangie doganore merret Dogana e Kosovës, përcjell gazetametro.net

Me të gjitha veprimet është njoftuar prokurori i Shtetit, i cili ka sugjeruar që të vazhdohet me procedurën e hetimeve  të mëtutjeshme. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë