Loading…

Në muze për ta kujtuar luftën

  • 30/01/2017 | 17:20

Në muze për ta kujtuar luftën

Në Sarajevë, të Bosnje dhe Hercegovinës, është hapur një ekspozitë me titull “Muzeu i Fëmijërisë së Luftës”, i cili përmban gjëra të vjetra nga historia, për t’i nxitur vizitorët ta kujtojnë atë kohë të errët të Sarajevës.


Këpucë baleti, lodra, materiale rrobash, libra, një biçikletë dhe gjëra të tjera të cilat kanë shpëtuar gjatë luftës në Sarajevë dhe që kanë mbetur si kujtim për të mbijetuarit e luftës, të cilët atëherë kanë qenë fëmijë, janë ekspozuar mbrëmë në “Muzeun e Fëmijërisë së Luftës”, për të sjellë një copëz nga historia, transmeton kultplus

20170130163639732

Në këtë muze gjendet edhe një fletushkë e cila ka tregime nga lufta, të cilat janë të shkruara nga personat që i kanë përjetuar. /gazetametro.net

mela-shoes-facebook-640-533x400

 

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë