Loading…
Në prag të luftës: Irani kërcënon Izraelin me zhdukje
  • 10/07/2018 | 13:17

Në prag të luftës: Irani kërcënon Izraelin me zhdukje

Një komandant iranian ka bërë thirrje për zhdukjen e Izraelit, në mes të tensioneve të larta mes dy vendeve.


Deklaratat e komandantit në kuadër të Gardës Revolucionare u bënë në një fjalim shqetësues këtë vikend, transmeton gazetametro.net

Hossein Salami bëri thirrje për krijimin e një ushtrie islamike afër Golan Heights.

Ai paralajmëroi se kjo do të përdorej për t’i dhënë fund Izraelit.

“Sot, një ushtri internacionale islamike është krijuar në Siri, dhe zërat e myslimanëve po dëgjohen në Golan.

Urdhërat po priten, ashtu që zhdukja e regjimit të Izraelit do të vijë dhe jeta e këtij regjimi do të marrë fund për të mirë”, tha Golani.

Salami shtoi se Izraeli përbën rrezik ekzistencial për gjithë botën islamike. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë