Loading…

Në Prishtinë bëhen bashkë 100 muze

  • 06/04/2017 | 16:40

Në Prishtinë bëhen bashkë 100 muze

Në Prishtinë për herë të parë po mbahet Konferenca Ndërkombëtare për Muze dhe Trashëgimi “Mee, See, Do”.


Në këtëkonferencë po marrin pjesë rreth 100 muze dhe profesionistë të fushave të ndryshme të trashëgimisë nga 13 shtete, njofton Klan Kosova.

Kjo konferencë do të zgjasë tre ditë.

Përmes saj po synohet që të njihen në mes vete trashëgimitë kulturore të vendeve pjesëmarrëse./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë