Loading…
Në pritje të Uraganit Florence, anulohen 967 fluturime në Amerikë
  • 13/09/2018 | 10:04

Në pritje të Uraganit Florence, anulohen 967 fluturime në Amerikë

Uragani Florence i cili pritet të godasë Amerikën së shpejti, ka shkaktuar kaos të madh, duke bërë kështu që me qindra fluturime dhe udhëtime me tren të anulohen, për shkak të evakuimit.


Në total 967 fluturime janë anuluar për tre ditët e ardhshme, 230 të mërkurën, 504 të enjtën dhe 233 gjatë së premtes, transmeton gazetametro.net.

Uragani ka qenë në kategorinë 4 gjatë mëngjesit të së mërkurës, ndërsa rreth 25 milion njerëz janë në rrezikë nga era, e cila mund të shkaktojë 170 miliard dollar dëme./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë