Loading…

Në rrethana tragjike ndërron jetë 60 vjeçari shqiptar në Itali

  • 28/06/2021 | 11:14

Në rrethana tragjike ndërron jetë 60 vjeçari shqiptar në Itali

Një shqiptar ka vdekur në Savignano të Italisë, pasi ra në kontakt me rrymën elektrike.


Mediat italiane shkruajnë se viktima është 60-vjeçari Zaim Qoshja, i cili po rregullonte një zgjatues në shtëpinë e tij, kur dyshohet se e zuri korrenti.

Pavarësisht ndërhyrjes së shërbimeve të emergjencës, 60-vjeçari nuk mundi të mbijetonte.

Qoshja kishte emigruar drejt Italisë në vitin 1998 dhe kishte punuar si murator.

Ai ishte baba i dy fëmijëve, një vajze dhe një djali.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë